речник контакт

Светот низ слики 29.05 -04.06

борба на бикови во Приедор, статуетата на Малата сирена во Копенхаген е префарбана во црвено,маратон на Хималаите, улични забавувачи со оган во Газа, фармери градат скулптура на слон од сено

Петар Печков

Што светот гледаше преку фотографии, кои беа објавени во медиумите деновиве.

 Или што го привлече вниманието преку фото-објективот.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »