речник контакт

Светот низ фотографија 15- 21.06.2020

Туристите се вратија во Венеција а ги нема во Шарм ел Шеик, во берберница во Дака се чека во редица, во Лондон и кондурите се пробаат на растојание, посада на норвешка подморница се освежува на море, гужви на бугарско-грчката граница

Петар Печков

Моменти кои беа овековечени изминатитеосум дена.

Што светот виде, периодот зад нас.

Фотографии од насловните страници.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »