речник контакт

Светот низ фотографија 23 - 29.01

Стадионот Маракана во Рио затворен и пропаѓа, во кинески град за 10 секунди срушени 19 згради, во пожар во Чиле изгоре цел град, еруптира вулкан во Мексико, пречек на лунарната Нова година во Кина

Петар Печков

Фотографии од изминатите седум дена кои оставија белег по медиумите.

 Што сработија фотографите, што остана забележано низ фото објективот.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »