речник контакт

Светот низ слики 01-07.07.2019

по земјотресот од 7,1 степен во Калифорнија, модели од зимскaта колeкција 2020 прикажани во Париз, трка со бикови во Памплона Шпанија, 4-ти јули Денот на независноста на Белорусија

Петар Печков

Моменти кои беа овековечени изминатите седум дена.

Што светот виде, периодот зад нас.  

Фотографии од насловните страници.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »