речник контакт

Светот низ слики 11 - 17.12

Трки на Дедо мразовци во Глазгов и Мадрид, кралската елита на погребот на романскиот крал, немири во Ерусалем, животот во Скопје во магла, тепачка на дербито во Белград за која зборува цел Балкан

Петар Печков

Настани кои беа овековечени, во седмицата која замина.

Што беше интересно по емдиумите кај нас и во светот.

Што се ги полнеше медиумите со фотографии.   

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »