речник контакт

Светот низ слики 12 - 18.02

Маскембал во Прилеп,маскембал во Струмица,случувања на Зимските Олимписки игри, поглед од највисокиот хотел на светот, Париз под снег, зошто Финците на Олимпијадата плетат...

Петар Печков

Настани кои се вртеа по медиумите изминатата седмица

 Што го привлече вниманието на светската и домашна јавност.

Моменти уловени во миг, од фото објективот  

 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »