речник контакт

Светот низ слики 12-18.08.2019

Индија одбележува 73 години незвисност, туристи на камили на прошетка низ кинеска пустина, скокови од мостот во Мостар, Балашевиќ ја наполни Арената во Пула,нема повеќе седење по Шпанските скали во Рим

Петар Печков

Моменти кои беа овековечени изминатите седум дена .

Што светот виде, периодот зад нас.  

Фотoграфии од насловните страници.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »