речник контакт

Светот низ слики 15 - 21.01

Заврши релито Дакар, пред премиерскиот дом во Лондон шета лисица, руски авион, нацртан со црковна слика, сите на воз, Дака Бангладеж, гигантски цвет на Суматра

Петар Печков

Што се беше овековечено изминатата седмица.

Настани кои беа интересни и привлекоа внимание.

Светот преку фотообјективот 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »