речник контакт

Светот низ слики 18 -24.09

Британка оди на жица на 2 илјади метри н.в. колку кригли можат да понесат келнерките на Октобер фест, и во Подгорица Парада на гордоста, последиците од ураганите во Хаити и Доминиканска и земјотресот во Мексико

Петар Печков

Светот низ фотографија.

Што се се случуваше на планетата Земја а беше овековечено од фотографите.

Настани кои ја одбележаа седмицата зад нас. 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »