речник контакт

Светот низ слики 22 -28.01

Се поправа Градскиот саат во Прага, Хрватот Давор Ростухар пеш стигна на Јужниот пол, реката Сена се излеа во Париз, Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите чорапи

Петар Печков

Што светот гледаше во седмицата која измина.

 Настани кои ја одбележаа неделата зад нас. 

Што улови фото апаратот

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »