речник контакт

Светот низ слики 27.11 - 03.12

Божикно расположение по Европските градови, како беше пречекан Папата во Тајланд, кој се победници на купот на шампионите во Јужна Америка и Азија, маратон низ пустина, трка на невести

Петар Печков

Настани кои   ја одбележаа  перку фотографија е неделата која измина.

Што се беше актуелно по светот, што се најде пред фото објективите.

 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »