речник контакт

Светот низ слики 30.03-05.0.2020

Животот во светот под закана од корона вирусот, празни се улиците на големите градови, животни се населија во помали гратчиња откако животот замре, споменици добија заштитни маски

Петар Печков

Моменти кои беа овековечени изминатите седум дена.

Што светот виде, периодот зад нас.  

Фотографии од насловните страници.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »