речник контакт

Светот низ слики 03.09 -09.10

Тиква од 1,2 тони во Белгија,македонско запросување во Мадрид на натпревар на Реал, заврши Октобер фест во Минхен, трагедијата на бегалците продолжува, луѓе од лего коцки пред Белата куќа

Петар Печков

Што беше актуелено во светот и кај нас, но не на насловните страни.

Што забележаа фотокамерите, изминатите седум дена. 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »