речник контакт

Светот низ слики 13 -19.11

Папата доби најнов модел на ламборџини на подарок, Дедо Мраз се подготвува за на пат, кинески читатели во библиотека во Пекинг, километарска колона камиони товарени со јаглен, поплави во Грција

Петар Печков

Што се беше актуелно во светот низ призмната на фото апаратот. 

 Настани кои  ја одбележаа седмицата што измина. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »