речник контакт

Темелков: на победа и против Србија со помош од навивачите

Како репрезентативецот Владимир Темелков гледа на победата над Полска и што најавува за средбата со Србија

Петар Печков

По горчливиот пораз од Данска,пробавме сите ние репрезентативци да се концентрираме што може подобро,за да натпреварот со Полска влеземе 100% спремни.Така и се случи влеговме мотивирано и тактички добро.Направивме предност,водевме цела утакмица и заслужено победивме.

Со Србија ќе пробаме да играме со исто темпо како и до досегашните утакмици.Србите нема што да изгубат, иако најавуваат дека ќе играат без најдобрите а нас секоја победа ни е историска.Има многу математики али нас не интересира во прв план нашата игра.Ќе дадеме се и на овој натпревар и заедно со нашата многу бројна публика одиме на победа.

Поздрав од Темелков

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »