речник контакт

Убедлива победа за Борец, победен Новаци со 4:1

Хет трик на Пановски

Петар Печков

Прекината е серијата порази на велешкиот фудбалски второлигаш. Борец дома со 4:1 го победи Новаци од истоименото село. Три гола и хет трик пoстигна Пановски, додека еден гол е дело на Лефков.

По подолго време публиката задоволна го напушти помошното фудбалско игралиште од играта на неговите миленици и убедливата победа. Следното коло се игра на 19-ти октомври а Борец гостува на екипата на Маџари, која  е 6-та со 16 бода. Борец по девет кола е 9-ти со 12. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »