речник контакт

Форца Волеј - Форшпед 0:3!!!

Чудо во Скопје, велешанки победија со максимален резултат

Петар Печков

Во дербито на колото Форшпед победи со 3:0 во Скопје против лидерот на табелата Форца Волеј. По сетови  25:22,25:23,25:19. Велешанки се надминале себе и постигнаа победа кои предузвика чудо во одбојкарскиот спорт во земјава.

Многумина мислеа деке првоаприлска шега, но но е, туку резултатот е конечен. По ова и двете екипи се на делбата на првото место со ист број бодови.

Оваа победа е значајна за Фишпед бидејќи во директниот меѓусебен скор изедначи на 2:2, со што во разигрувањето за титулата и двете екипи тргнуваат од нула. До крајот на првенството има уште четири кола.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »