речник контакт

Форшпед - Форца Волеј 0:3

Дербито за скопјанки

Петар Печков

Разочараувачки старт на велешанки во втората полуетапа од одбојкарското првенство. Во дербито на тие се поразени од екипата на  Форце Волеј, со максимални 3:0, по сетови домаќинките освоија  22, 15, 22 поени. Во првито сет Форшпед водеше со 22:19 а гостинките направија серија од 6:0 со што го освоија сетот и како да го скршија отпорот на велешанки.

Средбата се играше во салата Гемиџии пред 500 гледачи. Овие две екипи се наоѓат на првото и второто место од првата лига и меѓу нив ќе се бара новиот првак, а предност засега имаат скопјанки кои два пати победија во директниот дуел.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »