речник контакт

Борец – Преспа 41:22 ( 18:12)

Лесен тренинг натпревар од 9 -тото коло на супер лигата, за ракометарите на Борец.

Петар Печков

 Тие без многу мака дојдоа до победата со уверливи 19 голови предност, против екипата на Преспа. Единствена непозната на теренот беше со колку голови разлика ќе заврши средбата.

Кај велешани  свој ден имаше голманот Гигов со 18 одбрани а најефикасни беа Костески со 12 и Илиев со 8 гола, додека кај Преспа Тасевски со пет и по четири постигнаа Тунтевски и Симовски.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »