речник контакт

Борец - Кораб 3:0 конечни

Бараж за пополнување на Втора лига

Петар Печков

 Борец против Кораб за пополнување на Втората лига. Се игра  во Битола на стадионот под Тумбе кафе. Гледачи илјада. 

 10  минута стрелец Тодоровски за Борец

43 минута стрелец Чоков за Борец

 65 минута Левков 3:0 за Борец

АНКЕТА »

Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »