речник контакт

Ѓоре Стојанов в.д директор на ЈКП Дервен

Тој беше генерален директор на велешки Лозар, во неговите најдобри времиња

Петар Печков

Дипломираниот економист Ѓоре Стојанов е именуван за в.д директор  на  велешкото комунално ЈКП Дервен. Ова доаѓа откако досегашниот  Фиданчо Цековски си поднеле оставка. 

Стојанов беше генерален директор во најдобрите времиња  на еден од најголемите агро комбинати  во Македонија АК Лозар. Тој ќе ја врши оваа должност се до изборот на директор  по  пат на конкурс. 

По доаѓањето на коалицијата на СДСМ на локално ниво сменети се директорите на ЈП Парк  Спорт и на Детските градинки.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »