И натаму само сто термини за бесплатна вакцина против грип за Велес, комерцијалната уште не е почната

И матични доктори и пациентите реагираат, надлежните велат вакцини и термини има

ОСТАНАТИ НОВОСТИ »

Спорт

ГОК Борец по победата над ОК УГД на чекор од пласман од разигрувањето за титула

КМФ Велес забележа победа, пораз за кошаркарите на КК Борец баскет

Спорт

ФК Локомотива од Градско лидер во Третата лига Југ

ФК Превалец е втор а ФК Илинден БС при дното, исто како и ФК Работник од Лозово во Источната група на Третата лига

Хроника

Починат пациент на 51 годишна возраст, позитивен на ковид-19

Тој е 67-ма жртва на последиците од ковид заразата

Спорт

Разочарувачки, иако со играч повеќе, ФК Борец загуби од фенерџијата во Тетово

ФК Ренова- ФК Борец 1:0 (0:0)

Живот

СДСМ одговори- ВМРО-ДПМНЕ ги исфрли борците од НОБ на улица и ги менуваше имиња на улици именувани по партизани

Во реакцијата на СДСМ по барањето на Милошоски за оставка од премиерот Заев, се вели избори имаше пред четири месеци а Мицковски народот го испрати во опозиција

ГЛАВНИ НОВОСТИ »

Здравство

Оздравени 54 пациенти, ново заразени со ковид-19 во велешко се 30 лица

Активни има 617 случаи во Болница хоспитализирани се 62 пациенти

Економија

Продолжи изградбата на зградата на Хабитат за семејства со ниски примања

По паузата поради корона состојбата, продолжувањето на работите го означи американската амбасадорка Кејт Мари Брнс

Живот

Украдена и фрлена во Вардар, среде бел ден кутијата за донации за храна за гладните велешани

Непрофитната организација „Нула гладни во Велес„ најавува дека продолжуваат со нивната хумана мисија

Здравство

Во велешко повторно повеќе оздравени 27 од ковид-19, отколку ново заразени 19, еден починат

Активни се 741 случај на лица со корона вирусот од нив 674 се на домашно лекување. Досега 66 лица починаа од компликациите од корона вирусот

Здравство

Денес во велешко 47 нови случаи на позитивни со ковид-19, оздравени се 36 лица

Активни се 750 случаи, во велешка Болница се 59 пациенти

ГАЛЕРИЈА »

БАРАЈ »

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »

НАЈПОПУЛАРНИ »