речник контакт

Ја подигнал пензијата од банка и исчезнал

Велешанецот Д.К (81 год) пријавен за исчезнат

Петар Печков

Во четвртокот, откако  ги подигнал парите од неговата пензија, на 81 годишниот  велешанец Д.К. му се губи трагата.  

МВР информираше дека неговиот син Д.С. (46 год) во петокот во  10,45 ч. во Полициска станица Велес пријавил  дека на 7-ми  јули  откако ја подигнал пензијата од банка во Велес, од дома во непознат правец се оддалечил неговиот татко Д.К.(1935).

Од полицијата велат дека   преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »