речник контакт

Јорданов јуниорски првак на Македонија во К-1

Тој победи на Државното првенство на Матка

Петар Печков

Вили Јорданов, велешанецот кој  настапува за КК Илинден е старо - новиот првак на Македонија во јуниорска конкуренција во К-1. Тој имаше најдобри две возења на саботната трка која се одржа  на  патеката Матка крај Скопје.   Јорданов беше првак и лани во истата конкуренција.

На  победничкото постолје беа се велешани.  Зад него се пласираше Димитар Велков член на  КК  Гемиџии од Велес а трет беше  Марјан Лазаровски од КК Вила Зора од Велес.  Во  3хК-1 исто така јуниори  победници се велешаните Јорданов,  Златаров и Кимовски.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »