речник контакт

Љубоморен сопруг ја претепал жената во продавница

За ова полицијата му поднесе кривична пријава за семејно насилство

Петар Печков

СВР Велес поднесе кривична пријава против Д.К.(27) од Велес за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“.

На 07.06.2013 година, во Велес пријавениот влегол во продавница  во центарот на градот, во која работела неговата сопруга Е.К. и без повод и причина физички ја нападнал.

При тоа крвнички ја удирал во пределот на главата, а откако Е.К. паднала на подот, истиот продолжил да ја удира со нозе по телото, нанесувајќи и телесни повреди. Сведоци на ова насилство  биле колешките кои не можеле да и помогнат.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »