речник контакт

Ќе има фест ама не Велигденски

Третото издание на рок фестивалот Истер фест ќе биде во мај, но овој пат како Велес фест

Петар Печков

Годинава нема Истер фест, кој изминативе две години се одржуваше во салата Гемиџии.  Велигденскиот рок фестивал, кој собираше бројна публика, не само до градот туку и од земјава, годинава ќе се одржи подоцна.

Според организаторот Зоран Јаневски фестивал ќе има, и тоа во средината или крајот на мај. Тој ќе биде под името Велес фест.

Се работи на ангажирање на познати македонски рок  имиња, кои ќе траба да ја забавуваат публиката за еден месец. Истер фест годинава нема, но ќе има Велес фест.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »