речник контакт

Авионското прскање по втор пат годинава (фото)

Белким ќе бидат уништени комарциве, да не се троши на аутан

Петар Печков

Со помош на фотографиите  на  Сашо Ѓоргов, еве како на 10-ти и 24-ти јуни, се изврши годинашново авионско запрашување против комарци во велешко.   

Сашо ни документираше преку  фотографија дека е со различни авиони, само уште средството да има ефект и комарците да бидат уништени.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »