речник контакт

Агенцијата згрешила, не се бара магионичар, туку магационер

Пет дена на страницата на Агенцијата имаше грешен оглас за вработување

Петар Печков

Леов компании не  барала магионичар, туку магационер. Ова грешка стоеше пет дена од објавувањето на огласот на интернет страната на Агенцијата за вработување.

Откако беше објавена веста дека се бара магионичар, по   реакцијата на  раководството на Леов Компании, грешката е исправена. Сега огласот кој трае до среда 26 февруари е дека се бара магационер.

Со истите услови како и претходниот оглас. Плата од 8.050 денари незавршено основно училиште и работно време од 9 до 14 часот, на определено време од три месеци.   

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »