речник контакт

Арачиновец на Штипска клучка откриен со мигранти во автомобилот

Во возилото ,,Опле омега,, превезувал десет мигранти

Петар Печков

Неделата вечер,  велешката полиција при контрола на учесниците на сообраќајот, открила случај на  нелегален превоз на мигранти. СВР Велес со повеќе информации за случајот. 

На ден 12.05.2019 година во 21.30 часот на aвтопатот Велес - Скопје кај м.в.„Штипска клучка“ при контрола на возилото марка „Опел Омега“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.М.(53) од Арачиново во возилото се пронајдени  10 илегални мигранти. Се работи на расчистување на случајот - информираат од СВР Велес. 

По целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »