речник контакт

Атлетичарот Ефремов со два сребрени медали на митинзи во соседството

Формата се темпира за Европскиот куп во Словачка и Медитеранските игри во Турција

Петар Печков

 Велешкиот атлетичар Кристијан Ефремов минатава недела настапи на два меѓународни митинзи, каде освоив два сребрени медали.

 На 23 мај трчаше на   Меѓународен митинг Нови Ѕвезди во Софија  на патеката од  400м.  Ги истрча за  48.70  со што го освои  второто место.


 На 26 мај трчаше на  Меѓународен митинг Роберт Емијан во  Тирана  на патеката од 400м.  Ги истрча за  49.32  со што стигна до второто место

Полека, но сигурно, се темпира формата за двата важни натпревари  кои се кон крајот на јуни,  Европскиот Куп во Банска Бистрица, Словачка и Медитеранските Игри во Мерсин, Турција - вели Ефремов.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »