речник контакт

Бабуна останува во трка за првото место

Интересна трка за првак на Трета лига. Поради поплавениот терен натпреварите од општинската фудбалска лига не се играа минатиот викенд

Петар Печков

Со вчерашната (среда)  победа од 2:0 на екипата на Бабуна над Младост од Кривогаштани, тие се втори со ист број бодови 39  како и лидерот Вардар од Неготино, со тоа што имаат натпревар помалку.

 Илинден од Башино Село на гостувањето против Млекар одигра нерешено без голови 0:0. Илинден е 8-ми со 25 бодови.

И екипата на Превалец  играше нерешено на гостувањето кај Младост од Удово, средбата заврши 2:2.   Превалец е 10-ти со 19 бода.
 
Третата лига бори 14 екипи а следното коло е 20-то по ред

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »