речник контакт

Бисер велешки

Петар Печков

Време е на есен и подготовка на зимницата. Вообичаено сега се подготвуа ајварот, во друштво за да времето мине бргу а работата заврши што поскоро. Тое е и чин на дружење. Но овие велешани, во недостиг на место каде да го печат ајварот се решиле на ....

\"\"

кровот??!!

Секој според можностите, нели. Патем зградата е во центарот на градот, спроти паркингот кај Судот.

\"\"

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »