речник контакт

Благцата на баба

На манифестацијата „Благцата на баба“ учествуваа 400 жени од 12 града од Македонија...

Никола Солев

На манифестацијата „Благцата на баба“ учествуваа 400 жени од 12 града од Македонија и беа собрани 200 евра кои се наменети за девет годишниот Бобан Стојановски, на кого му требаат за операција на срце во Бугарија. Новоста е од 5arP, кој се надевам ќе стане нов автор на сајтот.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »