речник контакт

Борец победи во Горно Коњари в недела супер дерби на Градски со Кожув

Велешани со 3:0 го совладаа тимот на Горно Коњари

Петар Печков

Продолжува победничката серија за фудбалерите на Борец. Тие  во неделата ја совладаа екипата на Горно Коњари (прилепско) со убедливо 3:0 со што се зацврстија ан врвот. В недела пак е супер дербито на есента на Третата лига југ, кога на Градски во 13 часот велешани ќе се сретнат во второпласираната екипа на Кожуф исто така аспирант за пласман во повисок ранг. 

Управата на ФК Борец очекува на оваа средба да присуствуваат 4 до 5 илјади гледачи, кои треба на крајот да слават заедно   со фудбалерите победа за есенската титула

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »