речник контакт

Булките го поцрвенеа Велес

Пролетва убава слика на приодите од градот

Петар Печков

Булките кои се на приодите од градот процветеа и го разубавеа. Повеќе фотографии како изгледа оваа слика.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »