речник контакт

Вале Гулабица со нов спот

,,Кој ќе ти дојде,, е новиот хит, на велешанката Гулабица

Петар Печков

По неколку месечна пауза, Гулабицата летна со нов хит. Овој пат насловен ``Кој ќе ти дојде,,  таа од крајот на месец јуни е на Ју тјуб. Додуша со помала посета, за разлика од претходниот супер хит .

Во новиот спот повторно од Канал 21. подобар квалитет на сликата, со нова локација, со нови лица, Вале се обидува да го повтори претходниот успех. 

 Еве го и линкот за тие што сакаат до го видат овој нов спот на Вале.

http://www.youtube.com/watch?v=WgJxz0xiLJw

 Од многуте коментари, еве еден кој го илустрира одгласот кај гледачите и слушателите на Вале.

,,Ве молам дајте ми контакт како да ја исконтактирам гулабицава сакам да ми пее на свадба, ама за крај коа ке треба да ги избрка гостите,,

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »