речник контакт

Велес во Новогодишно руво, наградените за украсување

Кaко изгледа градот во Новогодишна илуминација, кои се наградените за најдобар двор, тераса, излог.

Петар Печков

Еве како некои наши сограѓани се погрижија  и нивното место за живеење да изгелда убаво, но и Велес да има новогодишно расположение.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »