речник контакт

Велес во бело руво, падна првиот снег

Во неделата Велес беше под снежна покривка, за кратко

Петар Печков

Снегот дојде и во Велес. Снежно белата покривка е мала ама има затоа големи проблеми.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »