речник контакт

Велес домаќин на силен меѓународен футсал турнир

Наместо турнир, двомеч со Хрватска петок и недела во салата Гемиџии

Петар Печков

Иако најавен и потврден од членовите на КФМ Велс, понеделник во претпладневните часови, попладнето дошло до измени. Наместо силен футсал турнир, овој викенд во Велес ќе има двомеч.

Петок и недела во 19ч. во салата Гемиџии ќе играат контролни натпреври селекциите на Македонија и Хрватска.  

На најавениот силен трунир требаеш да учествуваат репрезентациите  на  Македонија, Хрватска, Азербејџан и Унгарија. 

Овој двомеч  е  во рамките на подготовките за квалификациите за ЕП а   ќе се играат  од 4–ти  април во Казахстан. Македонија е во група со домаќинот, со Данска и Чешка. 

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »