речник контакт

Велес изненади во Штип и го победи Мал Ајакс - футсал

Велешани бегаат од опасната зона

Петар Печков

Екипата  на Велес, во Првата  футсал лига, забележа значајна победа на гости  во Штип. Совладана е екипата на Мал Ајакс , која е  6-та со 19 бодови.  

По овие три бода екипата на Велес  се одлепи од претпоследно пласираниот, место кое води во разигрување за опстанок во ова друштво. Така по 13 кола Велес и натаму е 8-ми со 14 бодови.

Во следното коло 14-то дома, во салта Гемиџии ја пречекува екипата на Црна река од Кавадарци, која е сосед, седма со бод предност. Тоа е дерби за избегнување на опасната зона.  

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »