речник контакт

Велес на 38 степени

Денес 15 јули во 15 часот Хидрометеоролошкиот завод ја измери највисоката температура во земјава во Велес. Под сенка +38

Петар Печков

Жешкото време кое веќе неколку днеа ја зафати Македонија, резултираше со високи 38 во Велес. Тоа се одрази на здравјето на велешани со поголем број починати деновиве.

Затоа е разбирлива сликата празни улици по градот, преполн базен. Докторите препорачуваат без поголеми потреби да не се излегува од 11 до 17 часот

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »