речник контакт

Велес под снег

Снегот го разубаве градот, создаде проблеми во животот а на децата им донесе радост

Петар Печков

Снегот кој падна го отежна собораќајот  кон Чашка, Бузалково, Горно јаболчиште, Подлес, Богомила. Во Велес уште во текот на ноќта се работеше на расчистување на улиците а преку ден и на тротоарите.

 Метеоролозите најавуваат дека снег ќе има и во наредните денови а од понеделник повторно ниски температури. Утринските до -10 дневните до -3.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »