речник контакт

Велес ја слави победата на кошаркарите

Радоста за пласманот меѓу 8-те најдобри селекции на ЕП во кошарка во Литванија беше голема

Петар Печков

Победата над Грузија беше знак за големо славје  по велешките улици. 

Колони мотори и возила, со развеани македонски знамиња беше сликата од Велес денес попладне.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »