речник контакт

Велешанецот Махмудов стана фудбалeр на Левски од Софија

Денис започна да игра фудбал во Борец а сега игра за европски клубови

Петар Печков

 Денис Махмудов (26 год) премина во Левски од Софија. Овој македонски фудбалски  интернационалец, кој игра во шпицот на нападот, своите први фудбалски знаења и настапи ги имаше, како роден велешанец, за Борец.

Изминатите сезони Махмудов играше во Холандското првенство, меѓу другото и за Цволе со кого го освои Холандскиот куп, а минатата сезона играше за Спарта од Ротердам, имаше 30 настапи и 14 гола. 

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »