речник контакт

Велешанец организирал комар во Штип

Д.С. илегално работел со покер во стан во Штип

Петар Печков

Велешанецот  Д.С. ( 37 год) во  изнајмен стан во Штип, организирал нелегална коцкарница.  Штипската полиција на  крајот од минатиот месец, го фатила на дело Д:С со потребните инструменти за  играње на незаконски комар.  

СВР Штип му поднесе кривична пријава на  Д.С.(37) поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело „комар. Тој како помошник и соорганизатор го имал  штипјанецот  С.А.(21) кому му е поднесена кривична пријава за за сторено кривично дело „помагање“.

Д.С. од почетокот на септември до крајот на ноември годинава во простории во Штип неовластено организирал комар, додека С.А. како коорганизатор му помагал на првопријавениот. На 27.11.2014 година, извршен е пртрес при што се пронајдени и одземени  копче за делење, штоперица за покер, две професионални маси за покер и два куфери со жетони. 

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »