речник контакт

Велешанец превезувал илегалци

Фатен на патот Штип - Радовиш со осумина илегалци, Сиријци и Авганистанци

Петар Печков

МВР ноќеска околу 30 минути по полноќ, на магистралниот пат Штип – Радовиш, при контрола на возило со скопски регистарски ознаки управувано од В.Д.(34) од Велес, пронашла   се осуммина илегални мигранти.

Четворица се  од Сирија и исто толку од Авганистан, кои илегално влегле во Македонија.

 За ова В.Д. доби кривична пријава за  криумчарење мигранти

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »