речник контакт

Велешанец се обидел да потпали казино

Б.Ќ. бил уапсен од полицијата пред да го стори делото

Петар Печков

МВР информираше дек велешанец  саботата ноќта кон неделата  се обидел да запали дел од инвентарот во казино, во центарот ан Велес.

Неделата  во 1 часот по полноќ,  во Велес на ул.„8 Септември“ бил лишен од слобода  Б.Ќ.(56) од Велес, бидејќи се обидел да предизвика пожар во казино. Додека се обидувал да опожари дел од инвентарот во казиното, тој бил спречен од полициски службеници и бил приведен во полициска станица - информираше МВР.

По целосно расчистување и документирање на случајот, против него  СВР Велес ќе поднела  соодветен поднесок.

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »