речник контакт

Велешанец силувал познаничка

На одење одзел 100 евра и два мобилни

Петар Печков

СВР Велес поднесе кривична пријава против Н.Д.(40) од Велес за сторени кривични дела „силување“ и „разбојништво“.

На 18.06.2013 година, околу 03,00 часот, на ул. „11-ти Октомври“, во Велес, пријавениот заѕвонил на вратата од станот на В.Р.(52), со која од претходно се познавал, по што влегол внатре и со закана со нож извршил обљуба над В.Р., а потоа од истата одзел 100 евра и два мобилни телефони.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »