речник контакт

Велешанец фатен со 1,1 кг марихуана

Полицијата го открила С.Б. (33 год) на наплатна рампа Сопот

Петар Печков

Вторникот навечер, велешката полиција открила случај на дистрибуција на опојна дрога. Во писмената информација од СВР Велес пишува:

На ден 14-ти мај . околу 19.00 часот на автопатот Скопје – Велес, кај наплатна станица „Сопот“, при контрола на возилото „Фиат-Пунто“ со велешки регистарски броеви управувано од С.Б.(33) од Велес пронајдено е кесе со околу  1,1 кг. марихуана - соопштија од СВР Велес.

По документирање на случајот ќе биде поднесена пријава за стореното кривично дело.

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »