речник контакт

Велешанец ја силувал поранешната сопруга

Делото го сторил под закана за живот од ладно оружје

Петар Печков

Во средата на 29.јули, годинава,   27 годишно лице од Велес  ја силувал поранешната сопруга.

Според СВР Велес настанот се случил, откако. лицето  ја забележал неговата поранешна сопруга, со употреба на сила ја внел во неговото патничко возило и се заканувал по нејзиниот живот и под закана од ладно оружје,  ја силувал.  

СВР Велес против  бившото момче  поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „силување“. Од страна на судија во претходна постапка во Основен суд Велес  изречена му е мерка притвор во траење од 30 дена.

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »